Në Gjilan e Viti policia konfiskon armë e substanca narkotike

Gjilan – Në rrugën “Adem Jashari” në Viti është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit i është gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 0.5 gram substancë që dyshohet të jetë narkotike.

Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

Edhe në fshatin Livoq i Epërm, të Gjilanit gjatë kontrollit në shtëpinë e dy të dyshuarve meshkuj kosovarë është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me shtatë copë fishekë.

Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS