Në Gjilan e Viti policia konfiskojnë marihuanë

Gjilan – Në dy raste të ndara policia e Kosovës ka konfiskuar marihuanë në Gjilan dhe Pozhoran të Vitisë.

Në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që tek i njëjti janë gjetur dhe konfiskuar substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Edhe në fshatin Pozhoran, të Vitisë është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që tek i njëjti janë gjetur dhe konfiskuar substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).