Në Gjilan e Pozheran të Vitisë rrahje e të shtëna me armë zjarri

Gjilan – Në rrugën “Muharrem Kurtishi” në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje i kishte sulmuar fizikisht dy viktima meshkuj kosovarë.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Edhe në fshatin Pozheran, të Vitisë janë arrestuar tre të dyshuarit meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit nën ndikim të alkoolit, pas një mosmarrëveshje me viktimën mashkull, njëri prej tyre ka shtënë me armë zjarri në ajër. Nga policia arma është konfiskuar. Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).