Në Gjilan e Kamenicë do të ketë ndërprerje të energjisë

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bresalci, Koretishta, Poneshi, Parallova, Vërbica e Zhegovcit, Kishna Polja, Sllakovci dhe Zhegovci. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i ndarësit dhe demontimi i degëzimit për Zhegovc.

Më 20.10.2018 në NS 110/10 kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Hogoshti (Kodi: 62000004) prej orës 11:00 deri në ora 13:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Hogosht, Shipashnicë, Poliqkë dhe Xhyrishevc. Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja e shtyllës në rrjet.

Më 19.10.2018 në NS 110/10 kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Hogoshti (Kodi: 62000004) prej orës 11:00 deri në ora 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Hogosht, Shipashnicë, Poliqkë dhe Xhyrishevc.

Arsyeja e ndërprerjes: Revizion i LP 10 kV dhe pastrim i trasesë.

Më 19.10.2018 në NS 110/10 kV Gjilani 5 do të ndërprehet: Dalja 10 kV J20 TS-3 (Kodi: 63000020) prej orës 00:00 deri në ora 02:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: TSB-Nr-3 (rruga e Prishtinës), TSB- Nr-6 (Qendra e Qytetit) dhe TSB-41 (Qendra e Qytetit).

Arsyeja e ndërprerjes: Kontrollimi i vajit.

Më 19.10.2018 në NS 110/10 kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Ropotova (Kodi: 62000014) prej orës 10:00 deri në ora 16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Ropotova e Vogël, Ropotova e Madhe, Panqeva dhe Petrovci, Bozheci, Miganoci dhe Busavata. Arsyeja e ndërprerjes: Mirëmbajtje.

Më 19.10.2018 në NS 110/10kV Gjilani 5 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Bresalci (Kodi: 63000010)prej orës 11:00 deri në ora 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bresalci, Koretishta, Poneshi, Parallova, Vërbica e Zhegovcit, Kishna Polja, Sllakovci dhe Zhegovci.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i ndarësit dhe demontimi i degëzimit për Zhegovc./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).