Në Gjilan dhe Viti arrestohen dy të dyshuar për dhunë ndaj bashkëshorteve të tyre

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, viktimës femër kosovare të cilës i kishte bërë edhe presion që ajo ta lëshojë shtëpinë dhe nuk ishte kujdesur fare për të dhe fëmijët.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Edhe në Viti viktima femër kosovare ka njoftuar se ishte kanosur nga bashkëshorti i saj që gjendet jashtë vendit. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS