Në Gjilan dhe Kamenicë do të ketë mungesë të energjisë elektrike

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Hogoshti, Shipashnica, Poliqka dhe Gjyrishevci. Arsyeja e ndërprerjes: Revizionim i LP dhe pastrimi i trasesë.

Më 03.10. 2018 në NS 110/10 kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Hogoshti (Kodi: 62000004) prej orës 11:00 deri në ora 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Hogoshti, Shipashnica, Poliqka dhe Gjyrishevci. Arsyeja e ndërprerjes: Revizionim i LP dhe pastrimi i trasesë.

Më 03.10.2018 në NS 35/10kV Gjilani I do të ndërprehet: Dalja 10 kV Nr.1 (Kodi: 60060003) prej orës 00:00-02:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbesin: TS Mulliri, TS Teatri, TS Agrohermes, TS A – Fix . Arsyeja e ndërprerjes: Kontrollimi i vajit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).