Në Gjilan arrestohet për dhunim, në Viti për dhunë në familje

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar dyshohet se e ka dhunuar viktimën femër kosovare. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Edhe në Viti është shënuar një rast i dhunës në familje. Sipas policisë ankuesja femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

ArKatana

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari gjendet në arrati. Rasti nën hetime njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/