Në Gjilan arrestime për të shtëna me armë zjarri, në Viti pranga të dyshuarit për dhunë familjare

Gjilan – Ankuesi mashkull shqiptar ka raportuar se një person i dyshuar mashkull shqiptar kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të tij, por pa pasoja.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja të pistoletës. I dyshuari i njohur është kërkuar në shtëpi, por nuk është takuar. Rasti nën hetime.

Kurse në Viti është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje i ka sulmuar fizikisht dy viktimat meshkuj shqiptar. Dy viktimat kanë pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).