Në Gjilan arrestime për substanca narkotike, në Viti pranga për të kërkuarin nga policia

Gjilan – Në rrugën “Idriz Seferi”, në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe është konfiskuar 0.7 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt.

Kurse në fshatin Tërpezë, të Vitisë në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata, është arrestuar një mashkull shqiptar dhe i njëjti dërgohet në vuajtje të dënimit në burgun e Smrekonicës njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).