Në fund të fletores

Poezi nga Avdush Canaj

Në fund të fletores sime
Dy sy të buzëqeshur
Me faqet prej shege,
Një ble flokësh si prilli

Vëllai e pa vizatimin
Vura gishtin në buzë
Mami e kuptoi fshehtësinë
Për herë të parë gënjeva.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).