Në fshatrat e Kamenicës diskutohet për procesin e rindërtimit të kadastrit

Kamenicë – Në takimin me banorët e fshatrave Hodonoc, Roganë, Muqiverc, Kopërnicë dhe Berivojcë, është diskutuar për procesin e rindërtimit të kadastrit në këto zona.

“Bashkë me përfaqësuesit e Agjencisë Kadastrale të Kosovës, ua sqaruam atyre rëndësinë e këtij projekti dhe jam shumë i lumtur që për këtë projekt është përzgjedhur edhe Kamenica. Gjatë diskutimit për trashëgiminë e pronave, unë vazhdimisht kam bërë apel që gratë mos të diskriminohen dhe ta kenë të drejtën e trashëgimisë njësoj si burrat” ka shkruar Qëndron Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).