Në fshatin Radivojcë të Vitisë po asfaltohet rruga e Tërpezëve

Viti – Komuna e Vitisë, po vazhdon me realizimin e projekteve infrastrukturore në të gjitha lokalitetet e kësaj komune. Me këtë rast kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor, ka vizituar sot punimet në asfaltimin e rrugës së “Terpezëve” në fshatin Radivojcë të Vitisë.

Banorët e këtij lokaliteti falënderuan Halitin, për këtë projekt infrastrukturor. Kurse kreu i kësaj komune potencoi se kjo komunë mbetet e përkushtuar që të krijoj lëvizje të lirë dhe të sigurt për të gjithë pjesëmarrësit në trafik.

Ai tha se krahas projekteve në fushën e infrastrukturës po punohet edhe në fushat e tjera të cilët sipas tij kanë për qëllim përmirësimin e jetës së qytetarëve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).