Në “Fadil Vokrri” Prishtina e Drita ndahen në paqe

Në Stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet Prishtina dhe Drita kanë përmbyllur stinorin vjeshtor duke luajtur me rezultat të barabartë 1-1.

Ishte kjo ndeshje e mbetur qe nga fillim i kampionatit për shkak se Drita ishte e angazhuar në Kupat Evropiane.

Në derbin e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë u zhvillua ndeshje mjaft interesante ndërsa përcaktues të kësaj ndeshje ishin penalltitë të cilat u
konkretizuan në gola.

Prishtina në minutën e 7 nëpërmjet Oto John ka rrezikuar por portieri Leutrim Rexhepi shpëton gol të sigurt.

Dhjetë minuta më vonë Oto John i vetmuar pran portës së Rexhepit gjuajtja e tij përfundon jashtë portës.

Në minutën e 38 Krasniqi i Prishtinës pengohet nga Jamal në zonë arbitri Selim Isufi akordon penallti i pa gabuar ishte Besnik Krasniqi i cili sjell skuadrën e tij në
epërsi 1-0.

Në minutën e 65 Xhevdet Shabani gjuan brenda zonës por Mici shpëton portën e tij. Në minutën e 78 John i vetmuar pranë portës por shpëton rrjetën e tijë të paprekur Rexhepi.

Në minutën e 83 Dellova i Prishtinës luan me dorë në zonë ku akordohet penalltii, i pa gabuar ishte Gërbeshi i cili barazon në 1-1.

Në minutat shtesë të ndeshjes Haxhimusa ka mundur të shënon i pa penguar nga 10 metra gjuan jashtë portës së portierit Haxho

Në fund të ndeshjes Ilir Blakqori ndëshkohet për herë të dytë me karton të verdhë duke u përjashtuar nga ndeshja

Trajneri i Dritës Ardian Nuhiu pas 90 minutave ka deklaruar
“Ishte një ndeshje e hapur të dyja skuadrat kërkonin fitore Prishtina pati raste të mira shënimi por portieri Rexhepi sot ishte shpëtimtari i ynë. Gjatë tërë stinorit ishim të ngarkuar me ndeshje futbollistët dhanë më të mirën e tyre duke na bërë krenarë”.

Drita është kampione vjeshtore e stinorit 2020 -21 me 41 pikë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS