Në dy raste të ndara arrestohen tre gjilanas

Gjilan – Viktima mashkull ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Po ashtu në Gjilan janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj, të cilët kanë sulmuar fizikisht dy meshkuj. Te njëri prej të dyshuarve në trup dhe në shtëpinë e tij janë gjetur dhe janë sekuestruar nga një fishek gjithsejtë dy fishekë të armës së zjarrit. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë liruar, rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).