Në Drobesh të Vitisë policia konfiskon armë

Viti – Në fshatin Drobesh, të Vitisë është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi në shtëpinë e tij gjatë bastisjes janë gjetur dhe sekuestruar: një pistoletë me dy karikatorë, 42 fishekë të kalibrit 7.65 mm, një thikë dhe një boks hekuri.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS