Në Debelldeh të Vitisë u shënua Dita e Patates

Viti – Në fshatin Debelldeh të Vitisë, është shënuar Dita e Patates dhe atë nën organizimin e Drejtorisë për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural të kësaj komune në bashkëpunim me Organizatën IKC dhe organizatat e tjera.

Me këtë rast i pranishëm në shënimin e kësaj dite pos përfaqësuesve të IKC-së, kultivuesve të patates nga ky fshat ishte edhe Arton Elezi Ushtrues Detyre i DBZHR-së në Viti.

Ai potencoi se përmes kësaj dite synohet të promovohen kultivuesit e patates së kësaj komune në veçanti të fshatit Debelldeh, patatet e të cilave janë mjaftë të kërkuara në tregun vendor. u.d. Elezi bëri me dije se ky ishte viti i dytë ku Komuna e Vitisë në bashkëpunim me të tjerët po bënë shënimin e ditës së Patates./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).