Në Busavatë kaplohet nga zjarri stalla e kafshëve

Kamenicë – Në fshatin Busavatë të Kamenicës ankuesi shqiptar deklaron se i është djegur stalla në të cilën kishte afër 400 duajë ushqim për kafshë dhe vlera e dëmit për ushqim të kafshëve sillet rreth 400 €.

Sipas ankuesit, ai ka arritur që me kohë t`i largoj kafshët nga ky objekt. Në vendin e ngjarjes ka dal edhe njësiti i zjarrfikësve të cilët e kanë lokalizuar zjarrin. Për momentin nuk dihen shkaqet e zjarrit dhe nuk ka të dyshuar.

Rasti i referohet njësitit të hetimeve njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).