Në Bresalc arrestime për shitje të substancave narkotike dhe armëmbajtje pa leje

Gjilan – Policia e Kosovës njësitet anti drogë nga shtabi qendror që veprojnë në Gjilan gjatë informatave të grumbulluara, sipas Planit Operativë “Stop Drogave në Shkolla” kanë arritur të kuptojnë se i dyshuar shqiptar është duke shitur substanca narkotike dyshohet të llojit marihuanë.

Me leje të Gjykatësit të procedurës paraprake, është kontrolluar shtëpia dhe objektet përcjellës të të dyshuarit. Gjatë kontrollimit janë gjetur: 11 paketime me substancë narkotike të llojit Marihuanë dhe një armë zjarri AK-47 , dhe një karikator me 23 copë fishekë.

Të gjitha dëshmitë janë sekuestruar. Është bërë matja e substancës narkotike e cila ka peshuar 11.3 gram e llojit marihuanë. Në konsultim me prokurorin i dyshuari arrestohet dhe ndalet në mbajtje për 48 orë. Lënda i referohet Prokurorisë Themelore njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).