Në Belgjikë janë të bindur, Amir Rrahmani ka arritur marrëveshje me Standard Liege

Skuadra belge e Standard Liege dhe mbrojtësi Amir Rrahmani ka arritur marrëveshjen.

Sipas ueb faqes belge, “Votebalkrant”, mbrojtësi 25-vjeçar i ka dhënë fund aventurës me Dinamon e Zagrebit dhe do të zyrtarizohet te skuadra belge ditëve të ardhme.

Mësohet se transferimi i shqiptarit të Kosovës do t’i kushtojë rreth 2-3 milionë euro klubit të Standardit.

Rrahmani do të bashkohet me futbollistin tjetër nga Kosova, Mërgim Vojvoda, i cili po ashtu është bashkuar me klubin në këtë afat.

Edicionin e fundit, Rrahmani u aktivizua 26 ndeshje me Dinamon e Zagrebit në të gjitha garat, ku ka shënuar tri gola.

Ai mbetet shtylla e mbrojtjes së Kosovës, ku deri më tani ka zhvilluar 20 ndeshje. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).