Në Artanë parandalohen dukuritë negative fal bashkëpunimit të policisë me qytetarët

Gjilan – Të premtën është mbajtur takimi i Komitetit Lokal Për Siguri Publike (KLSP) në Novobërdë. Në takim u diskutua për çështje të sigurisë në nivel lokal. Krahas anëtarëve të rregullt, morri pjesë edhe komandanti i stacionit policor në Novobërdë, me ç’rast falënderoi për punën dhe bashkëpunimin drejt realizimit të parandalimit të dukurive negative në rajon, si dhe duke i njoftuar të pranishmit lidhur me aktivitetet e përditshme të policisë dhe rezultatet e arritura gjatë sezonës së verës.

Për më shumë, komandanti vlerësoj situatën e sigurisë në rajon si të qetë pa ndonjë incident që do të cenonte rendin dhe sigurinë publike.

Anëtarët e KLSP-së diskutuan për projektet e mundshme me qëllim të ofrimit sa më të mirë të sigurisë për banorët e kësaj komune, në veçanti duke u fokusuar në sigurinë e pjesëmarrësve në komunikacion, të cilat do të i adresohen institucioneve përkatëse./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).