Hidromorava

Në Artanë arrestohet i dyshuari për dhunim, në Viti prangoset për armë një qytetar

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në Artanë më 23.10.2023 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se kishte kryer veprën e cekur ndaj viktimës femër kosovare. I dyshuari me vendim të prokurorit pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Fundamenti

Kurse në Viti më 23.10.2023 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi njësitë relevante policore gjatë bastisjes në shtëpinë e tij kanë gjetur dhe sekuestruar: një pistoletë, një pushkë gjuetie, 56 fishekë, 5 radiolidhje, 2 telefona celularë, 1 shtëpizë kompjuteri, 1 Laptop, 1 DVR, 1 thikë, 1 USB, 1 SD Card, 1 IP kamerë dhe një pasaportë. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/