Në Anamoravë shqiptohen 165 fletëparaqitje për mos respektim të masave

Gjilan – Policia e Kosovës, gjatë zbatimit të masave të ndërmarra nga Qeveria e Kosovës dhe institucionet e Shëndetësisë si pasojë e pandemisë Covid 19, gjatë datës 3 gushtë 2020, në të gjitha shtatë komunat e rajonit të Gjilanit, kanë shqiptuar gjithsej njëqind e gjashtëdhjetë e pesë (165) fletë paraqitje për mos respektim të këtyre masave. Në Gjilan janë shqiptuar gjithsejtë pesëdhjetë e dy (52) fletë paraqitje që u janë dorëzuar inspektorëve sanitar ose edhe janë shqiptuar direkt gjatë bashkëveprim me ta në terren. Të gjithë këta persona janë takuar nga policia duke mos i përfill vendimin e qeverisë.

Rastet e evidentuara nëpër komunat e DR të policisë në Gjilan:
Në Komunën e Gjilanit pesëdhjetë e dy (52) fletë paraqitje, në Komunën e Kamenicës njëzet e tetë (28) fletë paraqitje, Komuna e Vitisë (15), Komuna e Kllokotit katërmbëdhjetë (14) .

Në tetë raste të veçanta Policia e Kosovës po ashtu ka asistua inspektorët sanitar Komunal, vlen të ceket se në dy raste të veçanta në komunën e Gjilanit janë mbyll dy lokale hoteliere të cilat janë takuar duke mos i përmbush masat e kërkuara nga ana e Qeverisë së Kosovës Anti COVID- 19.

Policia e Kosovës i thërret dhe apelon te qytetarët që ti respektojnë me përpikëri masat e ndërmarra nga ana e Qeverisë, ne dhe të gjitha institucionet e shtetit e kemi vetëm një qëllim mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve tanë, në të kundërtën moszbatimi i këtyre masave do të ketë konsekuenca ligjore njoftoi Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).