Në Anamoravë raste të dhunimit, detyrimit dhe dhunës në familje

Gjilan – Në fshatin Smirë, të Vitisë është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka kryer veprën e detyrimit ndaj viktimës mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Në Kllokot pas një pune hetimore në lidhje me një rast nga vepra penale “Detyrim” është arritur deri tek zbulimi i një rasti tjetër të dhunimit me ç’rast me datë 10.11.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin ka kryer veprën e cekur ndaj viktimës femër kosovare. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Kurse në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS