Ndryshon gjendja, zbulohet periudha e re e rikthimit të Rrahmanit nga lëndimi

Stafi mjekësor i Napolit ka sjell risi sa i përket gjendjes fizike të Amir Rrahmanit.

Futbollisti kosovar është duke i vazhduar terapitë pas tërheqjes muskulore që e pati.

Klubi italian do ta vlerësojë gjendjen e tij në ditët në vazhdim, me kujdes të shtuar dhe pa u ngutur, për t’i dhënë më pas detajet e sakta, shkruan “Gazeta Express”.

Sidoqoftë, mediat italiane raportojnë se përfaqësuesi kosovar mund të rikthehet në fushën e blertë mes xhiros 13 dhe 14 të kampionatit, pra në atë periudhë.

Kështu, i bie se 28 vjeçari do të pushojë edhe 10-15 ditë.

Rrahmani nuk do ta ngut rikthimin e tij dhe do të zbresë në fushën e blertë veç kur të jetë i gatshëm 100 për qind.

Ish-futbollisti i Dinamo Zagrebit dhe Veronës në dy sezonet e fundit është njëri prej lojtarëve kryesorë të trajnerit Luciano Spalletti.

Deri në rikthimin e tij, pozitën e qendërmbrojtësit titullar do ta mbulojë Juan Jesus, i cili pritet të luajë në xhiron e 12-të. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS