Ndriçohet trotuari dhe rruga për Grizime në Lagjen “Malësia” të Kamenicës

Kamenicë – Kjo lagje sipas Fatmir Matoshit po e kompleton ngadalë infrastrukturën e kësaj pjese të Kamenicës, e ndërtuar së voni.

“Tri vite më parë, sa isha Nënkryetar Komune, në këtë lagje ndërtuam rrjetin e kanalizimit me mbështetjen e Ministrit Agani, ndërsa vitin e kaluar rrjetin e ujësjellësit dhe trotuarit, të cilin projekt e realizuam bashkë me Komunën e Kamenicës. Pata nderin që ta mbështesë nga Ministria e Mjedisit këtë projekt me 80.000 euro.
Urime banorëve” ka shkruar Fatmir Matoshi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).