Ndodhë edhe kjo, po transportonte llamarinë dekorative të kontrabanduar

Kamenicë – Në fshatin Novosellë të Kamenicës njësiti patrullues ka ndaluar një veturë me targa lokale të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull shqiptar i cili po transportonte llamarinë dekorative dhe ngjyrë pa dokumente përkatëse.

Me vendim të prokurorit malli i konfiskuar i dorëzohet doganës ndërsa rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).