Ndëshkohen deputetët dembelë

Luftë e ashpër ka filluar të zhvillohet brenda subjekteve kryesore politike se kush do të jetë në listat zgjedhore për deputetë të Kuvendit të Kosovës, pak muaj para mbajtjes së zgjedhjeve të ardhshme nacionale.

Ndonëse legjislatura aktuale është cilësuar shpesh herë si nomenklatura më e dobët që do të mbahet mend për një kohë të gjatë, liderët partiakë duket se do të bëjnë freskim të listave zgjedhore të kandidatëve që do të garojnë për ulësen e deputetit.

Karton të kuq deputetëve të heshtur

Madje mësohet se krerët e partive politike do të “shpërndajnë” edhe “kartonë të kuq” për një numër të deputetëve “dembelë’ që janë treguar të pasuksesshëm gjatë kësaj legjislature.(Zëri)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).