Ndeshje e rëndë në qendër të qytetit, ka të lënduar e shumë vetura të dëmtuara

Gjilan – Një ndeshje e rëndë komunikacioni ka ndodhur në qendër të qytetit të Gjilanit para pak minutash. Mësohet se ka shuam të lënduar dhe vetura të dëmtuara. Ismet Hashani tha se një kamion transportues ka goditur disa vetura, ka nxjerrur nga rrënjët edhe drunj, ende nuk dihet bilanci i të lenduarve.

Sipas burimeve tona frenat e kamionit transportues me tabela 01i cili po kalonte nëpër qendër të qytetit ishin shkaktari kryesor i kësaj ndeshjeje. Kamionit nuk i kanë punuar frenat diku nga stacioni i autobusëve dhe kendë e ka gjetur përpara e ka shkatërruar.

Ismet Hashani vetëm ka konfirmuar aksidentin e rëndë dhe tha se janë disa vetura të përfshira, ka të lënduar dhe qendra është e dëmtuar, madje janë nxjerr edhe drunj nga dheu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS