RCCOLA

Ndërron jetë Xhavit Ferizi – Raketa, ish-pjesëtari i UÇK-së dhe truproja ndër vite i Hashim Thaçit

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Xhavit Ferizi i njohur si Raketa ka ndërruar jetë.Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij në rrjete sociale.

Uji Dea

Raketa kishte qenë pjesëtar i UÇK-së dhe pjesëtar i sigurimit të afërt të ish-presidentit e ish-kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi.