Ndërron jetë veterani i peshkatarisë Muharrem Ibrahimi (Agi Lem)

Sot ka ndërruar jetë njëri ndër veteranët e Peshkatarisë së Gjilanit e Kosovës, Muharrem Ibrahimi apo siç e kanë quajtur të afërmit Agi Lem.

Gjatë një aktiviteti të tij në peshkimin e lirë në fshatin Nasalë, sot ka ndërruar jetë Muharrem Ibrahimi në aktivitetin e tij që aq shumë e deshti në sportin e peshkatarisë.

Për 60 vite me radhë peshkatari Ibrahimi ka peshkuar në të gjitha vendet e Kosovës e më gjerë.

Siq bëjnë të ditur nga Federata e Peshkatarëve në Gjilan varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër në varrezat e qytetit në Gjilan.

Në emër të redaksisë së “Rajoni Press”, gjithë komunitetit të Peshkatarëve dhe familjarëve ju shprehim ngushëllime për humbjen e më të dashurit tuaj./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS