Ndërron jetë veterani i arsimit Hamid Masurica

Në moshën 87 vjeçare ka ndërruar jetë veterani i arsimit Hamid Masurica, pas një sëmundje të shkurt.

Veterani i arsimit, Hamid Masurica, ishte njëri ndër të parët pedagog i cili mori ditarin në dorë për të edukuar gjenerata të panumërta drejt diturisë.

Ish-arsimtari Hamid Masurica, ishte i dashur dhe i respektuar si tek nxënësit njashtu edhe tek qytetarët që aq shumë i deshi dhe i respektoi.

Arsimtari Hamid Masurica rrjedh nga një familje intelektualësh të cilët arsimuan popullin në etapa të ndryshme, ndërsa babai i tij ishte Novatori dhe intelektuali i njohur Mulla Hasan Musurica.

Familjarët kanë bërë të ditur se varrimi i Hamid Masuricës bëhet sot në ora 17:00 në varrezat e qytetit në Gjilan.

Ndërsa, portali Rajonipress i shpreh ngushëllime familjës Masurica./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).