Ndërron jetë veprimtari, biznesmeni e legjenda e SC Gjilanit Shukri Sylejmani

Gjilan – Sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë veprimtari, biznesmeni e legjenda e SC Gjilanit, Shukri Sylejmani. Sylejmani ishte një veprimtar shoqëroro-politik duke dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në jetën shoqërore, politike, por ishte edhe biznesmen e humanist i madh gjatë jetës së tij.

Shukri Sylejmani ishte dhe do të mbetet legjendë e SC Gjilanit.

Shukri Sylejmani kishte një zemër të madhe, ishte i buzëqeshur dhe i dashur për gjithë komunitetin ku do që paraqitej.

Më humbjen e Shukri Sylejmanit, shoqëria e sporti ka humb një mik të madhë të saj, ndërsa SC Gjilani ka humbur njeriun e saj më të madh që ka pasur.

56 vjeqari Shukri Sylejmani varroset sot në varrezat e qytetit në Gjilan.

Në emër të “RajoniPress”, familjes dhe gjithë qytetarëve të Gjilanit ju shprehim ngushëllime të sinqerta./sylejman ismajli/rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).