Ndërron jetë tifozi i Dritës dhe i Gjilanit, Fazli Fazliu

Gjilan – Në moshën 81 vjeçare ka pushuar Fazli Fazliu, duke lënë të pikëlluar familjarët dhe dashamirët e sportit. Fazliu njëherit ishte tifoz i dy skuadrave pa dalluar asnjërën Dritën e Gjilanin.

Lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta për tifozin e tyre “Intelektualët” dhe “Skifterat”, e kanë pritur me dhimbje të madhe.

Dy taborret e tifozërisë, janë shprehur se kemi humbur një njeri të madh të klubeve të tyre, ku Fazilu ishte inspirim për dy skuadrat.

Fazliu për një kohë ishte edhe në rrjedhat e hendbollit në gjeneratën e hendbollit Gjilanas.
Sipas tifozëve të dy skuadrave plaku i urtë e i dashur do t’ju mungon skuadrave të tyre, ndërsa shkallët e stadiumit do të jenë të zbrazëta pa prezencën e tij.

Dy tifozërit “Intelektualët” e “Skifterat” kanë shprehur ngushëllimet më të thella për familjen Fazliu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).