Ndërron jetë Muhamer Murati ish-punëtor në FC Drita dhe portier në KF Tekstili

Gjilan – Në moshën 61 vjeçare, Muhamer Murati ka ndërruar jetë ish-punëtori i fabrikës “Kualiteti” dhe për pesë vite ishte ndihmës mjeku në FC Drita.

Muhamer Murati ishte një punëtor i zellshëm por edhe një sportist i cili karrierën e tij futbollistike e kishte zhvilluar në KF Tekstili.

Murati ishte një sportdashës i madh sidomos i ngjyrave “bardhekaltër” të Dritës. Varrimi i të ndjerit bëhet nesër me ikindi në varrezat e qytetit në Gjilan./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS