Ndërron jetë ish-trajneri i mirënjohur i boksit Elmaz Bajrami

Në moshën 73 vjeçare ish-trajneri i Dritës së Gjilanit në boks dhe ish-trajneri i KB Prishtina dhe selektori i ish-Jugosllavisë në boks Elmaz Bajrami, pas një sëmundje të shkurt ka ndërruar jetë.

Ish-trajneri i boksit Elmaz Bajrami, ka lënë gjurmë të pashlyera në boksin e Gjilanit e atij Kosovar.

Gjatë karrierës së tij të trajnerit Bajrami ka nxjerr shumë talent te boksit në Gjilan e Kosovë.

Ish-trajneri Bajrami e deshti e kontribuoi për boksin e Kosovës, ai në të shumtën e rasteve vazhdimisht kishte një porosi të cilën e theksonte.
“Duajeni sportin, duajeni atdheun, kontribuoni për vendin kudo që jeni, kjo tokë është e jona dhe shumë herë e kemi larë me gjak e tani është koha ta ruajmë si sytë e ballit”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).