Ndërron jetë ish-portieri i Dritës Ismet Bajrami-Ramqi

Sot në moshën 64 vjeçare ka ndërruar jetë ish-portieri i C.Zvezdës e FC Dritës Ismet Bajrami.

Ish-portieri Ismet Bajrami njëherit ishte edhe si punëtorë sportiv në FC Drita në kohërat më të vështira gjatë pavarësimit të sportit që nga viti 1990.

Ai në FC Drita ishte sekretar i klubit dhe arkëtarë. ai në ndërkohë ka ndihmuar edhe me mjete financiare FC Dritën gjatë viteve të 90-ta.

Ish-portierin dhe qytetarin e ndershëm Ismet Bajrami-Ramqi, do ta përkujtojmë si njeri dhe sportist të shkëlqyeshëm që la gjurmë tek shumë gjenerata.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër me drekë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).