Ndërron jetë futbollisti, pedagogu e kryetari i KH Drita Muharrem Halimi

Gjilan – Në moshën 64 vjeçare ka ndërruar jetë Muharrem Halimi, ish-futbollisti i cili i ka kaluar të gjitha kategoritë në KF C.Zvezda të Gjilanit, duke treguar cilësi të larta të futbollistit.

Halimi njiherit ishte edhe profesor në Shkollën e Mesme Ekonomike në Gjilan, ai la gjurmë ta pashlyera në cilësinë e profesorit duke edukuar nxënësit për një jetë më të mirë.

Muharrem Halimi asnjëherë nuk ju nda sportit, e donte rininë dhe dëshira e tij ishte që të rinjët të merren me sport.
Duke e parë gjendjen e vështirë në KH Drita në konkurrencën e femrave, tani e disa vite Muharrem Halimi arrin ta komponon këtë klub me të gjitha strukturat organizative siç është më së miri, dhe premtonte se qysh në vitin e ardhshëm skuadra e Dritës do të garon në Kupat evropiane, por vdekja e hershme dhe e papritur nuk e lejoi që këtë ëndërr ta bën realitet.

Muharrem Halimi ishte një qytetar i devotshëm, duke na lënë të pikëlluar dhe në kujtim të përhershëm.

Familjes, qytetit, nxënësve e hendbollistëve të Dritës, do t’ju mungon me të madhe Muharrem Halimi.

Varrimi do të bëhet në varrezat e qytetit në Gjilan, në ora 17:30./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).