Ndërron jetë Agim Ilazi, punëtor shumë vjeqarë i volejbollit

Agim Ilazi ishte pjesë e familjes së madhe të volejbollit të KV Drita dhe volejbollit
Kosovar.

I ndjeri Ilazi ka luajtur rol të madhë me vite të tëra në zinxhirin e sukseseve të volejbollit të KV Drita.

Emri i të ndjerit Agim Ilazi, do të përkujtohet për jetë për kontributin që ka bërë në sportin e volejbollit.
Qyteti i Gjilanit ka humbur një qytetar të ndershëm, familjarët një baba e gjysh të mrekullueshëm, ndërsa sporti i volejbollit ka humbur një njeri të devotshëm të volejbollit duke arritur sukseset më kulminante në këtë sport.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).