Ndërpritet seanca e gjashtë e Kuvendit Komunal, opozita braktisi mbledhjen

Viti – Mbledhja e gjashtë e Kuvendit Komunal të Vitisë, është ndërprerë nga kryesuesi i Kuvendit Naim Pira, pasi këtë seancë e kanë braktisur këshilltarët e opozitës. Shkak për braktisjen e kësaj seance ishin mospajtimet e pozitës dhe opozitës rreth Kornizës Afatmesme Buxhetore 2020-2021.

Pas hedhjes në votim të propozimit nga opozita që kjo pikë të shtyhet për një seancë tjetër, e ku me vota u vendos që kjo pikë të shqyrtohet në po këtë mbledhje, asambleistët e opozitës lëshuan mbledhjen në shenjë pakënaqësie.

Kuvendi pritet t`i vazhdoj punimet, kur kryesuesi Pira të thërras sërish mbledhjen./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).