Ndërpret vdekjen e qelizave të trurit, shëron enët e gjakut: Është shpëtim për njerëzit më e moshës mbi pesëdhjetë vjet!

Shumica konsiderojnë që ky ilaç shëron enët e gjakut të trurit, rrit elasticitetin dhe tonusin e enëve të gjakut, ul shtypjen e gjakut dhe ndërpret vdekjen e qelizave të trurit, madje edhe pas sulmit në tru.

Boçat e pjekura të pishës janë të pasura me bioflavonide, lipide, vitamina, thartirë oleinike dhe linoleike.

Në fund të verës mblidhni boça pishe, mbushni një kavanoz me raki, lëreni disa javë në vend në errët dhe të thatë.

Kullojeni atë tinkturë dhe shtoni një lugë uthull molle, transmeton Telegrafi.

Këtë ilaç përdoreni në atë mënyrë që në një filxhan çaj i nxehtë shtoni një lugë të vogël të kësaj tinkture, një lugë të vogël mjaltë.

Çaji i pasuruar me këtë shtojcë pihet para se të shkoni të flini gjumë.

Pini këtë tinkturë derisa ta shpenzoni.

Sipas përvojave tona do të zgjasë kjo tinkturë edhe deri në 6 muaj. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).