Ndërprerje të energjisë në disa fshatra të Kamenicës dhe në Gjilan

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Berivojcë, Qarrakofc, Dajkovc, Shipashnicë e Ulët, Muçivërc, Rogoçicë, Novosella, Karaçeva e Ulët dhe e Epërme.

Më 13.12.2018 në TS 35/10 kV Gjilani II do të ndërprehet: Dalja 10 kV Kufca (Kodi: 60061006) prej orës 09:30 deri ne ora 12:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Kufca, Stanishor, Mellci, Strazhë, Kosmata, Draganca, Manastiri, Mozgovë, Makreshi i Ulët dhe i Epërm, Draganci i Vjetër. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i shtyllave.

Më 13.12.2018 në TS 35/10 kV Gjilani II do të ndërkrehet Dalja 10 kV Frigoriferi (Kodi: 60061005) prej orës 13:00 deri ne ora 16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Kufca e shqiptareve, Baja Bazenti, Çarkorja. Arsyeja e ndërprerjes: Shtrëngimi i përçuesve.

Më 13.12.2018 në TS 110/20/10 kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Muqiverci (Kodi: 62000011) prej orës 10:00 deri ne ora 16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Berivojcë, Qarrakofc, Dajkovc, Shipashnicëe Ulët, Muçivërc, Rogoçicë, Novosella, Karaçeva e Ulët dhe e Epërme. Arsyeja e ndërprerjes: Punime në rrjet./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).