Ndërprerje masive e energjisë elektrike në rajonin e Anamoravës

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bostoni, Turiqevc, Vllasali, Izvor, Koznicë, Svarqak, Prekoc, Manishincë, Zebincë, Vuqak, Llabjan, Llajshevc, Dragovc, Kukavicë dhe Gulmivodë. Arsyeja e ndërprerjes: Shtrëngimi i përçuesëve dhe riparimi i ndonjë shtylle të tensionit të lartë.

Më 16.07.2018 në NS 35/10kV Artanë do të ndërprehet: Dalja 10 kV Slivova (Kodi: 60024003) prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bostoni, Turiqevc, Vllasali, Izvor, Koznicë, Svarqak, Prekoc, Manishincë, Zebincë, Vuqak, Llabjan, Llajshevc, Dragovc, Kukavicë dhe Gulmivodë. Arsyeja e ndërprerjes: Shtrëngimi i përçuesëve dhe riparimi i ndonjë shtylle të tensionit të lartë.

Më 16.07.2018 në NS 35/10kV Kllokot do të ndërprehet: Dalja 10 kV Sllatina (Kodi:61065002) prej orës 10:00 deri në ora 11:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Terstenik, Muhader, Dardania 2 Dragbuzha, Mulliri Sllatinë, Sllatinë e Ulët, Sllatinë e Epërme, Sadovinë, Pozhoran (një pjesë). Arsyeja e ndërprerjes: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Më 16.07.2018 në NS 35/10kV Kllokot do të ndërprehet: Dalja 10 kV Stacionari (Kodi: 61065003) prej orës 11:30 deri në ora 13:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Kulla, Ujësjellsi kllokot, Banja Nana Naile, Banja Stacionari, Mulliri Tina.
Arsyeja e ndërprerjes: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Më 16.07.2018 në NS 35/10kV Kllokot do të ndërprehet: Dalja 10 kV Kllokoti (Kodi:61065004) prej orës 13:00 deri ne ora 14:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Kllokot, Radivojcë, Budrikë, Remnik dhe Skifteraj. Arsyeja e ndërprerjes: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Më 15.07.2018 në NS 110/10kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Koretini (Kodi:62000017) prej orës 09:00 deri ne ora 13:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshtrat: Koretinë Topanicë, Bllatë, Nitex, Crep, Kormian, Domorovc, Pompa, Hodonovc, Tasimi, Hodonocë, Seperacioni dhe Ujësjellësi Korminjan. Arsyeja e ndërprerjes: Kyçja e Transformatorit dhe zhvendosja e shtyllës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).