Ndërprerje e energjisë në Gjilan dhe Viti

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Mogillë, Kabash, Rrafshinë, Buzovik, Shoshar, Debelldejë dhe Binqë. Arsyeja e ndërprerjes: Energjizimi i objektit.

Më 21.09.2018 në TS 35/10 kV Rrafshina do të ndërprehet: Dalja 10 kV Binqa (Kodi: 61067008) prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Mogillë, Kabash, Rrafshinë, Bozovik, Shoshar, Debelldejë dhe Binqë.
Arsyeja e ndërprerjes: Energjizimi i objektit.

Më 21.09.2018 në NS 35/10 kV Gjilani II do të ndërprehet: Dalja 10 kV Kufca (Kodi: 60061006) prej orës 11:00 deri në ora 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Kufca, Stanishori, Mellci, Strazhë, Kosmata, Draganca, Manastiri, Mozgovë, Makreshi i ulët dhe i Epërm, Draganci i Vjetër. Arsyeja e ndërprerjes: Revizionim i LP dhe pastrim i trasesë thuhet në njoftimin e KEDS-it./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).