“Nder dhe krenari”, Duka uron Kristjan Asllanin për titullin e fituar me Interin

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Interi siguroi sonte titullin e 20-të të kampionit në histori të klubit.

Skuadra e drejtuar nga Simone Inzaghi triumfoi 1:2 në derbin ndaj rivalit lokal, Milanit, për të siguruar edhe matematikisht titullin e kampionit për sezonin 2023/24, shkruan Gazeta Express.

Pjesë e “Nerazzurrëve” është mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani, të cilit një urim të veçantë ia bëri presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka.

Uji Dea

“Nder dhe krenari të shohim një lojtar të Kombëtares shqiptare të shpallet kampion në Serie A. Urime titullin kampion Kristjan Asllani!”, shkroi Duka.

/Gazeta Express/