Ndalohet vitiasi, po tregtonte në mënyrë të kundërligjshme pajisje për telefona

Viti – Raportohet se nga njësiti policor është ndaluar automjeti kombi me targa lokale që drejtohej nga i dyshuari mashkull kosovar me ç’rast gjatë kontrollit janë gjetur 23 paketime me pajisje për telefona pa dokumentacion përcjellës.

Me vendim të prokurorit kombi me mall është konfiskuar dhe dërguar në terminalin doganor ndërsa, i dyshuari është liruar në procedure të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).