Ndalohet vitiasi për shmangie nga detyrimet doganore

Viti – Nga Policia është ndaluar motoçikleta, pa tabela, me vozitës mashkull shqiptar, i cili gjatë legjitimimit dhe verifikimit të mjetit, është vërtetuar se nuk posedon dokumentacion lëshuar nga dogana.

Me vendimin e prokurorit mjeti (motoçikleta) është sekuestruar, kurse i dyshuari pas intervistimit lirohet. Rasti mbetet të hetohet./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).