Ndalohet vetura që po kontrabandonte kafshë

Gjilan – Në fshatin Zhegër, të Gjilanit njësitë patrulluese kufitare kanë ndaluar një veturë me targa vendore me drejtues të dyshuarin mashkull kosovar i shoqëruar edhe nga një pasagjer, ku gjatë kontrollit të realizuar në automjet janë gjetur 6 copë dhi, 14 keca dhe 2 qengja.

Lidhur me rastin për procedurat kompetente është njoftuar AUV-i, të kanë trajtuar rastin sipas fushëveprimit të tyre, ndërsa për procedurat e mëtejme hetimore janë ndërmarrë të gjitha veprimet në koordinim me prokurorin e shtetit njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS