Ndalohet shtetasi nga Serbia, po kontrabandonte vetura me targa të huaja

Gjilan – Në fshatin Pogragjë të Gjilanit njësitet policore kanë ndaluar një kamion transportues me targa të huaja, me drejtues të dyshuarin mashkull shqiptar shtetas i Serbisë. Në kamion ishin të ngarkuara dy vetura me targa të huaja.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që veturat të dërgohen në terminal doganor për procedura të mëtutjeshme, ndërsa kamioni dhe i dyshuari të lirohen në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS