Eko Higjiena

Ndalohet një serb derisa po kalonte ilegalisht kufirin Serbi – Kosovë

/ 1 minutë lexim

Kamenicë – Në fshatin Novosellë, të Kamenicës policia gjatë patrullimit ka ndaluar të dyshuarin mashkull serb, nën dyshimin se i njëjti me veturën e tij ka kaluar ilegalisht kufirin Serbi-Republika e Kosovës.

ArKatana

I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar. Rasti i referohet gjykatës për kundërvajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/