Ndalohet nga policia shtetasi nga Serbia, po kontrabandonte barëra pa dokumente përcjellëse

Gjilan – Në fshatin Shurdhan të Gjilanit njësitet policore kanë ndaluar një traktor, që drejtohej nga i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë dhe gjatë kontrollit kanë vërejtur se i njëjti transportonte disa barëra, me vlerë rreth 1000 euro, për të cilat nuk posedonte dokumente përcjellëse.

Rasti është duke u hetuar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).